Organizatorem konferencji jest katowicki wydział Uniwersytetu SWPS, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz firma GPE Psychotronics.
KONFERENCJA ADRESOWANA JEST M.IN. DO:
- lekarzy, psychologów i prawników, zajmujących się medycyną i psychologią pracy, w tym specjalistów z zakresu psychologii i medycyny transportu,
- pracowników specjalistycznych poradni lekarskich i psychologicznych (zarówno cywilnych jak i wojskowych),
- specjalistów z Wojewódzkich Ośrodków Medycyny Pracy oraz Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego,
- pracowników uczelni i instytutów naukowych zajmujących się problematyką sprawności psychofizjologicznej oraz wszystkich zainteresowanych zajmujących się tą dyscypliną nauki,
- osób zainteresowanych czynnikami ryzyka zawodowego w zawodach szczególnie niebezpiecznych, w tym specjalistów z zakresu ergonomii, prawa, etyki i gerontologii.
PROPONOWANY ZAKRES TEMATYCZNY KONFERENCJI:
- Specyfika wyzwań w zawodach trudnych i niebezpiecznych – aspekt medyczny, psychologiczny i prawny.
- Problemy diagnozowania przydatności do zawodów trudnych i niebezpiecznych – zagadnienia współpracy orzeczniczej psychologów, lekarzy oraz prawników.
- Przejściowe oraz trwałe niedyspozycje, istotne w zawodach trudnych i niebezpiecznych, w tym medyczne i psychologiczne ograniczenia i bariery aktywności zawodowej – krótkotrwałe i przewlekłe konsekwencje stresu pracy.
- Podstawy prawne ochrony i bezpieczeństwa pracy.
- Zagadnienia etyczne w zawodach trudnych i niebezpiecznych.
- Współczesne narzędzia pomiaru psychologicznego i psychofizjologicznego.
W ramach konferencji proponujemy wykład plenarny, wystąpienia uczestników w formie przedstawiania referatów i raportów z badań w sesjach tematycznych, sesję plakatową oraz spotkania w kuluarach. Planujemy też wiele atrakcji integrujących uczestników konferencji.
Więcej informacji na stronie www: https://swps.pl/nauka-i-badania/konferencje/II-miedzynarodowa-konferencja-psychologia-i-medycyna-w-zawodach-trudnych-i-niebezpiecznych