Szanowni Państwo,
Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów oraz Wrocławska Filia
Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
informuje,że w dniach 14 – 15 kwietnia 2018 roku, we Wrocławiu odbędzie
się IV Wrocławska Konferencja pod tytułem: „Szaleństwo?
Zaburzenie?” Granice normy.
„Szaleństwo? Zaburzenie?” Granice normy.
 

 

Przedstawiamy Państwu wykładowców sesji plenarnej Konferencji:
 

 

PR KATARZYNA PROT- KLINGER
Specjalista psychiatra i specjalista Psychiatrii Środowiskowej, analityk grupowy (certyfikat IGA). Certyfikowana psychoterapeutka i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, członkini Komisji Etyki Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz przewodnicząca Komisji Etyki IAG Rasztów. Przewodnicząca Izraelsko-Polskiego Stowarzyszenia Zdrowia Psychicznego (IPMHA) i przewodnicząca ISPS-Polska. Członkini zarządu sekcji Mental Health Economics WPA oraz zespołu redakcyjnego „The Journal of Mental Health Policy and Economics”. „Psychoterapia”, „L’Evolution Psichiatrique”, „Dla Nas”, serii wydawniczej “Storie di Guarigione” wydawnictwa Mimesis (Mediolan). Szczególny obszar zainteresowań stanowi psychoterapia osób z doświadczeniem psychozy oraz psychologiczne konsekwencje traumy. Autorka artykułów związanych z tą tematyką, książki „Życie po Zagładzie.”
 

 

MS. ANN KUTEK
Brytyjska analityk, polskiego pochodzenia, pracująca w nurtach: Winnicotta, Biona i Meltzera, szkolona w psychologii analitycznej Junga.
Przez wiele lat pracowała w szpitalu St. Thomas w Londynie, zajmując się psychiatrią dzieci i społeczną obroną nieletnich. Była pierwszym dyrektorem służby zdrowia psychicznego dla przedsiębiorstw komercyjnych na Wyspach, w tym banków i firm inżynieryjnych.
Obecnie prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną, również w języku francuskim. Wykłada w Birkbeck University of London oraz British Jungian Analytic Association, którego jest członkiem, superwizuje w Polsce i zajmuje się tłumaczeniem tekstów psychoanalitycznych. Obecnie wgłębia się w myśl chilijskiego psychoanalityka, Ignacio Matte Blanco.
 

 

MS. JEAN CARR
Brytyjska analityk, uzyskała kwalifikacje jako analityk Jungowski na początku lat 80-tych, w Brytyjskim Stowarzyszeniu Psychoterapeutów (British Association of Psychotherapists). Od tego czasu pracuje w prywatnej praktyce, a także w wielu innych miejscach, między innymi na Uniwersyteckim Wydziale Psychiatrii dla Dorosłych. Zajmowała się szerokim spektrum zaburzeń umysłowych, w czasie, gdy natura chorób psychicznych i ich leczenia była aktywnie dyskutowana.
Jean Carr po raz pierwszy odwiedziła Polskę w 1999r., pod auspicjami programu szkoleniowego Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologii Analitycznej (International Association for Analytical Psychology), prowadziła seminaria, superwizje i analizy. Kliniczne i teoretyczne obszary zainteresowania Jean Carr obejmują traumę i żałobę traumatyczną, a także język, tożsamość i przynależność.
 

 

DR KATARZYNA WALEWSKA
Psychoanalityczka, psycholog kliniczna, psychoterapeutka, superwizorka, założycielka i wieloletni prezes Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii (IPP) w Warszawie. W 1991 roku założyła Instytut Psychoanalizy i Psychoterapii w Warszawie szkolący psychoterapeutów, a w kolejnych latach instytucje leczące: Ośrodek Terapii Dziecka w Środowisku, Ambulatorium Psychoterapii przy Instytucie Psychoanalizy i Psychoterapii oraz Fundację “Poliklinika Korczakowska”. Organizatorka corocznych, międzynarodowych konferencji “Dni IPP”. Autorka projektu „Inicjatywa Korczakowska”, realizowanego na Wydziale Psychologii UW w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Autorka oryginalnej techniki psychoterapii z użyciem pianina, zaprezentowanej na kongresie IPA w Chicago w 2009 roku. Członek Komisji Ekspertów ds. Osób z Niepełnosprawnością przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych i zawodowych, między innymi:
  • Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalitycznego,
  • Paryskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego,
  • Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego,
  • Międzynarodowego Towarzystwa Analizy Dziecięcej (International Child Psychoanalysis Association),
  • Europejskiego Towarzystwa Psychiatrii Dziecięcej.
 

 

PROF. MIROSŁAW KOCUR
Antropolog teatru i reżyser, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i PWST im. L. Solskiego w Krakowie, absolwent Politechniki Wrocławskiej (1979) oraz Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST (1986). Projektował i budował mosty na Pogórzu Karpackim, uczestniczył w przedsięwzięciach Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego, był kierownikiem artystycznym teatru Drugie Studio Wrocławskie (1987-1990) i dyrektorem międzynarodowego festiwalu sztuki „Broken Walls” w Kalifornii (1991). W roku 2005 otrzymał stypendium naukowe od fundacji Fulbrighta. Reżyserował i wykładał w Polsce, Szwajcarii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Grecji i Stanach Zjednoczonych. Opublikował Teatr antycznej Grecji (2001, Nagroda indywidualna MENiS i „Dolnośląski Brylant Roku”), We władzy teatru. Aktorzy i widzowie w antycznym Rzymie (2005, Nagroda im. Wojciecha Bogusławskiego), Drugie narodziny teatru. Performanse mnichów anglosaskich (2010) i Teatr bez teatru. Performanse w Anglii Wschodniej u schyłku średniowiecza (2012), Źródła teatru (2013, Złota Seria Uniwersytetu Wrocławskiego). Jest członkiem European Network of Research and Documentation of Performances of Ancient Greek Drama. Publikuje m.in. w „Teatrze” i „Dialogu”.
 

 

 

Więcej informacji znajdziecie Państwo w ulotce na stronie DSP:
http://www.psychoterapia-wroclaw.org/iv-wrocawska-konferencja.html
Zapraszamy serdecznie,
Komitet programowy i organizacyjny.
http://psychoterapia-wroclaw.org/
Bądź na bieżąco..

Bądź na bieżąco..



  • Najnowsze wydarzenia
  • Najważniejsze Informacje
  • Informacje o limitowanych wydarzeniach
Polityka Prywatności

You have Successfully Subscribed!