Zaproszenie do udziału w I Międzynarodowej Konferencji Psychologii Muzyki PsychoMuzy 2018 w Katowicach

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na I Międzynarodową Konferencję Psychologii Muzyki PsychoMuzy, która odbędzie się 24-25 maja 2018 roku w Katowicach. Głównym organizatorem konferencji jest Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach we współpracy z Centrum Informacji Naukowej i Biblioteką Akademicką w Katowicach, Katedrą Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Instytutem Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Psychologia muzyki jest dziedziną interdyscyplinarną łączącą osiągnięcia badawcze z zakresu psychologii, socjologii, antropologii, biologii i neuronauki, fizyki, technologii komputerowej, a także estetyki, filozofii czy muzykologii. Do udziału w obradach zapraszamy zatem badaczy i zajmujących się zagadnieniami percepcji muzyki, rozwoju muzycznego, jak również emocji muzycznych, znaczeń i preferencji muzycznych, czy też bardziej praktycznych aspektów, takich jak psychologiczna praca z wykonawcą i wykorzystanie muzyki w filmie i marketingu.

Polska psychologia muzyki ma bardzo długie tradycje. Za nestorkę tej tematyki badań na obszarze polskim uznawana jest zarówno w kraju, jak i za granicą Profesor Maria Manturzewska, zasłużona m.in. dla poradnictwa psychologicznego w polskich szkołach muzycznych. Wśród polskich naukowców zajmujących się szeroką gamą badań z obszaru psychologii muzyki można wymienić również Profesora Andrzeja Rakowskiego, jak i Kacpra Miklaszewskiego, Barbarę Kamińską czy Kingę Lewandowską.

W związku z bogactwem badań prowadzonych w ramach psychologii muzyki i wielością możliwych obszarów jej zastosowania, chcemy Państwa zaprosić do udziału w unikatowym wydarzeniu. Do komitetu honorowego konferencji przyjęli zaproszenie: Maria Manturzewska, Jane Ginsborg, Richard Parncutt oraz John Sloboda – zasłużeni badacze psychologii muzyki, od lat aktywnie rozwijający tę dziedzinę nauki. Wydarzenie objęte jest patronatem European Society for Cognitive Sciences of Music, międzynarodowego stowarzyszenia wspierającego teoretyczne, eksperymentalne i stosowane badania w naukach poznawczych w obszarze muzyki.

Konferencja PsychoMuzy, ma na celu ukazanie bogactwa i różnorodności kierunków badawczych psychologii muzyki w Polsce. Celem konferencji jest także integracja społeczności osób zafascynowanych tym tematem, pragnących pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności związane z tą tematyką. Mamy nadzieję, że konferencja posłuży rozwojowi zarówno podstawowej wiedzy z różnych obszarów badań psychologii muzyki, jak i praktycznych umiejętności wykorzystania tej wiedzy w różnych obszarach

życia muzycznego.

To dwudniowe spotkanie dedykowane jest szerokiemu gronu odbiorców – zapraszamy do udziału badaczy, muzyków, nauczycieli, uczniów oraz studentów. Mamy nadzieję, że PsychoMuzy pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie. Pragniemy, aby to wydarzenie, stało się platformą do wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie prowadzonych badań naukowych, doniesień psychologiczno-muzycznej nauki na świecie oraz praktyki zawodowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie:

www.psychomuzy.us.edu.pl

 

Call_for_papers_PsychoMuzy_2018

 

 

INSTYTUT PSYCHOLOGII UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO W KATOWICACH

ul. M. Grażyńskiego 53, 40-126 Katowice, tel. 0 32 359 97 39 www.psychologia.us.edu.pl

Bądź na bieżąco..

Bądź na bieżąco..  • Najnowsze wydarzenia
  • Najważniejsze Informacje
  • Informacje o limitowanych wydarzeniach
Polityka Prywatności

You have Successfully Subscribed!