Szanowni Państwo,

W imieniu Europejskiego Towarzystwa Badań nad Zaburzeniami Osobowości (European Society for the Study of Personality Disorder ESSPD) chcielibyśmy zaprosić Państwa na Konferencję: “Warsztaty ESSPD na temat zaburzeń osobowości” w dniach 6 – 7 – 8 kwietnia 2017 roku w Krakowie.

Konferencja ESSPD wpisuje się w realizację celów Towarzystwa, jakim jest promocja leczenia opartego na faktach i badaniach w całej Europie.

To już druga taka konferencja z cyklu “Warsztaty ESSPD na temat zaburzeń osobowości”. Poprzednia odbyła się w Talinie w 2015 roku i skończyła się dużym sukcesem. Ideą konferencji jest współpraca profesjonalistów, dzielenie się wiedzą i doświadczeniami a także zaspokojenie potrzeb środowiska pracującego z pacjentami z zaburzeniami osobowości w zakresie najnowszej wiedzy i badań.

ESSPD wybrało i zaprosiło do współpracy jednych z najlepszych w Europie specjalistów klinicznych. Podczas warsztatów i wykładów podzielą się oni swoimi doświadczeniami i kompetencjami.

Podczas wykładów plenarnych uczestnicy będą mogli się zapoznać z podstawami opisywanych podejść terapeutycznych i przedstawić dowody potwierdzające skuteczność leczenia. Podczas warsztatów eksperci będą natomiast dzielić się umiejętnościami klinicznymi codziennej pracy z pacjentami.

Konferencja warsztatowa ma ustalony format, z sześcioma wykładami plenarnymi. Każdy z nich jest dodatkowo obudowany praktycznym warsztatem, który jest oferowany dwukrotnie: w języku polskim i angielskim. Europejskie Towarzystwo Badań nad Zaburzeniami Osobowości szczególny nacisk kładzie na przekazywanie umiejętności i technik klinicznych.

Tegoroczne wykłady plenarne i warsztaty stanowią wyjątkową mieszankę klasycznych podejść terapeutycznych opartych na dowodach naukowych, nowych inicjatyw klinicznych i ugruntowanych praktycznych pomysłów dotyczących leczenia zaburzeń osobowości. Anthony Bateman będzie mówić o leczeniu opartym o mentalizację, z uwzględnieniem najnowszych zmian i rozwoju metody. Martin Bohus zaprezentuje nowe dane na temat przebiegu długotrwałej społecznej integracji pacjentów z zaburzeniem osobowości borderline korzystających z dialektycznej terapii behawioralnej. Stephan Doering przedstawi wykład i warsztaty na temat terapii opartej na przeniesieniu (TFP) i możliwości zmiany osobowości a Ad Kaasenbrood przedstawi wyniki badań dotyczących wsparcia społecznego i leczenia psychiatrycznego dla pacjentów z ciężkimi zaburzeniami osobowości. Dodatkowo, dwie sesje plenarne zostaną przedstawione przez ekspertów z Polski, z Krakowa: jedna sesja będzie poświęcona leczeniu rodziny i par – osób z zaburzeniami osobowości (Uniwersytet Jagielloński), a druga poświęcona będzie interdyscyplinarnemu leczeniu ciężkich zaburzeń osobowości połączonego z aktywizacją zawodową (Szpital im. J. Babińskiego w Krakowie, Fundacja Winida).

 

Mamy nadzieję spotkać się z Państwem w kwietniu w Krakowie ! Konferencja zostanie objęta akredytacją EACCME®.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: www.esspd.eu/cracow-meeting-2017/

Zapraszamy także do śledzenia wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1141906142530437/

Zaproszenie_Konferencja_Borderline2017