Image
Szanowni Państwo,
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, trzeciej już Wrocławskiej Konferencji Psychoterapeutycznej. W tym roku wspólnie zmierzymy się z nie zawsze łatwą, ale bardzo ważną dla każdego czynnego psychoterapeuty koncepcją, wybitnej psychoanalityczki Melanie Klein.
 
Dokładnie 60 lat temu wydana została jedna z najważniejszych pozycji naukowych Melanie Klein – „Zawiść i wdzięczność”. Mamy nadzieję, że podczas Konferencji zdołamy pokazać Państwu głębię myśli Melani Klein i jej znaczenie dla dalszego rozwoju psychoterapii.
 
Podczas Konferencji będziecie mieli Państwo możliwość wysłuchania wykładów czynnych psychoanalityków i psychoterapeutów psychodynamicznych, superwizorów i szkoleniowców, reprezentujących zarówno środowisko wrocławskie jak i gości z Londynu, Warszawy i Śląska. Przygotowaliśmy też dwa bloki tematyczne – Miłość oraz Rywalizacja / Współpraca podczas, których psychoterapeuci reprezentujący różne środowiska przeanalizują te zjawiska w kontekście psychoterapii. Ważnym elementem Konferencji będzie blok kliniczny, podczas którego będzie Państwo mogli wziąć udział w warsztatach lub sesji kazuistycznej (do wyboru jeden z warsztatów albo cała sesja kazuistyczna). Jak zawsze staramy się aby nasza Konferencja miała tez wymiar interdyscyplinarny – zaprosiliśmy więc prelegentów, którzy z innej niż psychoterapeutycznej perspektywy (medycznej, filozoficznej i literackiej) zreflektowali temat zawiści i wdzięczności.
 
Kierując się również Państwa uwagami zdecydowaliśmy się na wydłużenie czasu przeznaczonego na zadawanie pytań prelegentom i dyskusję z udziałem wszystkich uczestników.
 
Koszty udziału w Konferencji obejmują również pełne koszty wyżywienia – przerw obiadowych i kawowych oraz wieczornej lampki wina.
 
Więcej informacji znajdziecie Państwo w ulotce:
http://psychoterapia-wroclaw.org/konferencja-qzawi-i-wdzicznoq.html
 
Zapraszamy serdecznie,
Komitet programowy i organizacyjny.